| NoWhere a întrebat:

Sunteti de acord cu pedeapsa cu moartea? De ce da, de ce nu?
http://www.youtube.com/watch?v=ecDenE00k0o&feature=relat ed

5 răspunsuri:
| Paulla a răspuns:

Nu sunt de acord. Unii sunt nevinovaţi, doar că nu o pot dovedi.
În plus urmările care le au asupra familiei condamnatului şi a celui care execută pedeapsa sunt destul de grave.

| Rapplex a răspuns:

Da, dar doar daca este intr-adevar vinovat, deoarece inchisoarea nu educa cu nimic condamnatii, ci doar le ofera cazare gratis, si asta o spun cifrele(90% din cei ce fac inchisoare si sunt eliberati, recidiveaza).La urma urmei, viata este cel mai de pret lucru, si nu merita sa o pierzi din cauza ca Gheorghe s-a imbatat si a gasit distractiv sa iti infiga un cutit in capwinking

| Wehrmacht a răspuns:

La cum sparge politia usa gresita si aresteaza pe cine nu trebuie in timp ce vinovatul scapa, in Romania ar murii pe putin 2 pana ar fi prins vinovatul...Si, asta s-ar aplica la cei care au ucis mai mult de un om nu? Pai din moment ce unul ar ucide si s-ar obisnuii,sa fi sigur ca ala nu va ceda usor din moment ce stie ce il asteapta. Daca mi s-ar intampla mie asta mi-asi spune asa:
Bai, oricum urmeaza sa mor, de ce sa nu ma impotrivesc si sa mai omor si cativa politisti si sa iau 2-3 ostatici?

| DomineRex a răspuns:

Nu sunt de acord, pentru ca atunci noi nu am fi cu nimic mai bun decat acel criminal care l-a randul lui a luat o viata.Eu cred ca ar trebui sa se incerce reeducarea omului, nu uciderea lui.
Si daca acel om ar fi acuzat pe nedrept cine i-ar mai da viata inapoi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da sunt de acord ai omorat vei vi omorat