| CosminC86 a întrebat:

Dupa ultimele noutati la TV, constat ca horthystul de Tokes vrea cu orice pret sa-si obtina independenta pentru Harghita, Covasna si Tg Mures, primul pas fiind autonomia. Intrebarea mea este: Sunteti de acord cu treaba asta? Si daca conducerea Romania ar promulga treaba asta ce ati face?

8 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu sunt de acord si pentru ca ma pricep la arme si explozibil as sti ce sa fac.

| Arthur a răspuns:

USL-ul a fost votat în mod majoritar de către români iar UDMR-ul nu participă la conducere, de ce eşti nemulţumit şi ce crezi că ai putea face în mod legal împotriva acestor posibile decizii?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

" Și dacă conducerea România ar promulga treabă asta ce ați face? " - Aș intra într-un partid și i-aș mobiliza pe toți membrii de acolo să aibă un scop comun: libertatea românilor de a urina pe casele, steagurile și tot ce ține de jegul de lângă granița de vest a țării noastre. După aia aș cere în fața unei mulțimi, că vreau ca susținătorii partidului meu să primească libertatea de a da foc oricărei case din Harghita și Covasna fără a anunța proprietarii. Guvernul ar trebui atunci să se conformeze, adică, un partid cere, deci dă-i. Dar nu ar fi bine, că partidul n-ar reprezenta nicio mizerie etnică, și nici n-aș avea cum să conving prea multe minorități că toate sunt mult prea naționaliste atunci când vine vorba de luarea unei decizii politice sau sociale.

Ce naiba aș putea eu face? Atâta timp cât mai mult de 80% din populație nu va da 2 flegme pe ce fac ungurii și țiganii la noi în țară, n-avem nicio șansa din a-i opri. Ungurii fac mitinguri, protestează, iar noi, ne uităm la RTV și Antena 3 să vedem care le este cauza, nu cumva să protestăm și noi împotriva lor.

Când membri Noii Drepte au fost la Sf. Gheorghe de ziua națională să protesteze împotriva unui grup de unguri care scandau pentru țara lor, imediat jegurile Protv-iste s-au deplasat acolo și ce credeți că au zis? Membrii Noii Drepte fac scandal în Sf. Gheorghe și deranjează liniștea publică. Mass-media românească acoperă cu multă dibăcie toate mizeriile pe care le fac ungurii la noi în țara.

Popor trist și adormit, imposibil de trezit. Dacă regionalizarea e trecută atât de ușor cu vederea, ce naiba de pretenții să mai ai să crezi că oamenii vor face ceva împotriva ungurilor?

| CosminC86 explică (pentru Arthur):

Hmm. ce-as putea face eu. Inca nu mi-am cunoscut propriile limite, dar am o imaginatie bogata.

| Arthur a răspuns (pentru CosminC86):

Prietene, lupul singuratic e pradă uşoară! Te felicit pentru patriotismul ( chiar dacă cu nuanţe extreme ) pe care alţii l-au pierdut în jungla călduţă apatridă fără probleme de istorie, geografie şi alte teme neinteresante.

| Arthur a răspuns (pentru anonim_4396):

Respect legionarilor!

| CosminC86 explică (pentru Arthur):

Eu am constatat ca fara extermism nu se poate. Lupul singuratic este desigur o prada usoara, de aceea trebuie sa formam o haita. Cand vad ce fac ungurii cu eroul revolutiei pasoptiste, imi fierbe sangele. Dupa parerea mea, Romania ar trebui condusa de un om puternic, care sa detina puterea absoluta, mai exact un minidictator care sa taie toate secaturile care au dus tara in pragul "falimentului".

| Arthur a răspuns (pentru CosminC86):

Sunt de acord cu tine, dar după cum vezi - majoritatea e majoritate...