Întrebare recomandată | ChituAlexandru1289 a întrebat:

Eu trebuie sa iau bursa pentru anul trecut ( semestrul 1 ), dar nu am primit-o nici pana acum. O colega, care a luat bursa acum 3 ani pe sem 2, nu a primit banii nici pana acum. In cazul in care nu mi se dau banii de bursa (200 ron sau cat e) care sunt demersurile? Am nevoie si de bani..stiti voi..adolescenta..Multumesc!

3 răspunsuri:
| Ricardo26 a răspuns:

Cel mai simplu este sa mergi la scoala respectivă la inspectorat. Cei de acolo o sa te îndrume sau o sa iti spuna un termen cand ii vei primii

| Ricardo26 a răspuns:

Mergi la scoala respectivă la inspectorat, cei de acolo te vor îndruma sau iti vor spune un termen in care vei primii bursa

| dbigiu84 a răspuns:

Teoretic ar trebui sa se dea bursa din clasa a 5-a.Este o lege.Din pacate, numai in Bucuresti si doar asa cateva scoli dau burse.Nu trebuie sa ai asteptari prea mari.