| MamaligaCuCarnatzy a întrebat:

Cum se ia bursa pe semestrul al 2-lea?
Salut TPU! Sunt la limita sa am 8.5 si sa iau bursa.Eu unul sunt un tip care nu e sigur de un lucru pana nu il vede si din acest motiv, ma gandesc ca probabil nu o sa iau.Totusi, din cate stiu, pe al 2-lea semestru bursa se ia dupa media anuala, nu dupa cea pe care ai avut-o atunci:asta i s-a intamplat anul trecut unui coleg-a avut pe al 2-lea peste 8.5 dar pe primul mai putin si n-a luat deloc bursa.In cazul meu, daca este asa, nu trebuie neaparat sa am 8.5 pe al 2-lea pentru ca imi iese anuala oricum peste.Dar daca nu e asa, e cam nasol pentru mine.
DECI, CUM SE IA BURSA PE SEMESTRUL AL DOILEA? DUPA MEDIA ANUAL SAU CEA PE SEMESTRUL RESPECTIV?

1 răspuns:
| Justmeale2345 a răspuns:

Si eu am avut colegi care pe primul semestru au avut sa zicem 8 si pe al doilea 8, 50 dar tot au luat. Deci da, se ia de pe semestrul respectiv