| cristianplv a întrebat:

Salut TPU,- exista cazier auto, daca da cum se elibereaza si de unde? Imi trebuie la angajare.Multumesc!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poate este vorba de istoricul contraventiilor, n-am auzit de cazier auto.
conform Ordinului MAI nr.141/2014 poti solicita istoricul contraventiilor, citez:
"Art.7.Istoricul sanctiunilor la regimul circulatiei pe drumurile publice aplicate titularului permisului de conducere se comunica la cererea acestuia, pentru perioada solicitata, de catre politia rutiera pe raza careia titularul permisului de conducere isi are domiciliul sau resedinta, potrivit evidentei din aplicatia informatica, in termen de 15 zile de la data inregistrarii cererii."