Întrebare recomandată | mihnea1234 a întrebat:

Pentru a posta melodii originale pe myspace sau soundcloud, iti trebuie drepturi de autor sau doar nu ai voie sa postezi melodii care mai exista deja si poti posta si fara drepturile de autor? Daca totusi este nevoie de drepturi, cum le poti obtine si de unde?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In mod legal ai nevoie de drpturi de autor sau de folosire. Acestea se pot obtine de la persoanele fizice ori juridice care le detin.

| qIrinna a răspuns:

In mod legal ai nevoie de drepturi de autor sau de folosire.