| DarkLightning a întrebat:

Pentru crearea unui site web in care sa postez stiri despre sport...Imi trebuie o anumita licenta? Sau pot pune direct stirile/imaginile si sa pun sursa de unde au fost preluate?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu iti trebuie nici o licenta pentru site, eventual va trebui sa platesti pentru domeniu, dar poate fi si gratuit. Pentru postari preluate de pe alte site-uri va trebui sa platesti, cu exceptia celor care sunt gratuite.

| DarkLightning explică (pentru Ioandelasal):

Ma refeream la faptul că... Spre exemplu azi dimineață am văzut o postare despre Windows 7... Iar la final scria preluata de pe xyz.ro. Însă informație era publica pentru toți. Fiind publicata de cei de la Microsoft. Asta înseamnă că e gratis nu? La asta ma refeream. Despre sport, iarăși cred că aceeasi situație. Informațiile sunt publice pentru oricine. Asta înseamnă că e gratis dacă le psrtajez și eu nu?

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns (pentru DarkLightning):

Da, asa este.

| DarkLightning explică (pentru Ioandelasal):

Mulțumesc!