| anonim_4396 a întrebat:

Daca detin un site si postez constant pe el articole (partial sau integral) de diferite subiecte dar gasite pe alte site-uri insa mentionant de fiecare data sursa (exemplu: www.numesite.ro), acest lucru este legal? Mentionez ca pe site-ul unde sunt postate articole originale dar si articole preluate cu sursa de pe alte site-uri ar putea exista si reclame din care se pot optine castiguri. Multumesc!

Site-ul este http://deinteres.org/

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este ilegal, atata timp cat continutul postat nu are o interdictie expresa de copiere si indici sursa.

| CataC a răspuns:

Salut

Yahoo news procedeaza la fel, preia stirui de pe articolele de stiri cu precizarea sursei.
Daca te deranjeaza practica, contacteaza-i. daca nu, profita de backlinkuri si eventualul trafic.
Bafta

| Anonim098345467 a răspuns (pentru CataC):

Multumesc pentru raspuns!