| Mihai11 a întrebat:

Pentru înscrierea la facultate, este obligatorie și foaia matricolă cu mediile din liceu? (La facultățile pe care le-am ales nu specifică nimic în legătură cu acest document)
Și dacă da, copiile trebuie legalizate sau doar scoase la xerox?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde de ce se cere la facultatea respectiva, asa ca raspunsul corect il gasesti in regulamentul de admitere a facultatii.
Se cere doar copie simpla, pe care functionarul de la inscrierea la admitere o va certifica pentru conformitate cu originalul, asa ca va trebui sa duci si originalul foii matricole.