| gabutzu a întrebat:

Stie cineva daca s-a aprobat legea prin care poti lua permis de la 17 ani? Multumesc...dau

Răspuns Câştigător
| Prince_Amir_1995 a răspuns:

Nu s-a arobat legea dar poti da inainte de 18 ani cu 3 luni dar cel mai bine este sa astepti pana faci 18 ani.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde ce categorie vrei. Daca te referi la autoturisme atunci varsta este de 18 ani, doar scoala de conducere o poti incepe cu 3 luni inainte de implinirea varstei. Sunt 3 categorii, AM, A1 si B1, la care varsta minima este de 16 ani.

| kokoloi a răspuns:

Nici macar nu a fost discutata in plen o asemenea lege! Dar poti incepe scoala cu o luna inainte de a implini 18 ani, pentru ca atunci cand termini scoala si dai examenele sa poti fi major!

| Iordache_Adelin-Florin_1996 a răspuns:

Bine inteles ca NU!