| LArtiBotteginTa a întrebat:

Salut, urmează sa ma căsătoresc in afara tarii, starea civila de aici imi cere un document de la starea civila din Romania numit Single status certificate, îmi poate scaune cineva cum se numește acest document în romana?

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acum cu coronavirusul nu te mai lasa nimeni sa calatoresti in afara țării, renuntă la casatorie in perioada asta. Granitele se vor inchide asa ca stai acasa. Stai in casă.

| darrio2007 a răspuns:

Nu spui tara in care esti.

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Este deja in alta tara, daca erai atent la intrebare.

| darrio2007 a răspuns:

In traducere ar insemna o dovada ca nu mai esti casatorit.

| LArtiBotteginTa explică (pentru darrio2007):

Malta

| LArtiBotteginTa explică (pentru anonim_4396):

Eu nu sunt în România

| oz_1736 a răspuns:

Stiu ca se cere de la biserica precum esti sau nu botezat si de la starea civila daca esti casatorit, divortat sau vaduv