| AnakinGold a întrebat:

Daca sunt in Roaming ( UE ) si sun o persoana in Romania aceasta poate sti ca sunt in afara tarii?

Răspuns Câştigător
| MihaelaDart a răspuns:

Oricum daca tu suni din strainatate in Romania, pe tine te taxeaza roamingul, pe persoana din Ro nu-l taxeaza deloc.

Daca cel din Romania te suna pe tine, pe el il taxeaza la tariful de tara si pe tine te taxeaza pe roaming.

Persoana din Romania nu va stii ca sunt din strainatate atat timp cat nu stie ca esti plecat, cu toate ca pe respectivul din tara nu ii mananca "fisele".