| Alverto a întrebat:

Salut, vreau să văd ce părere aveți despre ce a spus Alexandru Bălan : Colo, bătaia luată de Bianca Adam : Tequila și ce se întâmplă în SUA?
Treaba cu Bianca Adam chiar nu-i ok, asta nu se face, daca bați o femeie nu ești șmecher, ești un jeg de om, la fel și oamenii care nu au ajutat-o, cei care se dau cei mai ortodocsi, da, cei care se roagă doar când vor ceva dar nu știu să mulțumească, chiar nu știu ce a făcut ca unii sa devină atât de răi, bun venit în România prieteni!
Și vă rog, daca cineva îți cere ajutorul, acționează tu-nu te gândi că o va face altcineva!

57 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Despre ce se intampla in sua ce?
omu a murit de covid si aia s-au inflamat aiurea, daca nu avea covid putea sa traiasca lejer mult timp cu un genunchi pe capatana

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Colo: un nesimțit, cum sa spuna ca femeile merita violate dupa cum se îmbracă? Un jeg de om(parerea mea) întâi sa învețe să nu mai vorbească asa vulgar pe video si sa se controleze la un psihiatru (daca nu intra la închisoarelaughing )
In Sua: parca e aia cu rasismul, nu? Ce oameni prosi, polițistul stătea pe omul ala nevinovat și ceilalți se uitau, filmau si nici nu lasa pe nimeni sa intervină, pana cand nu a mai putut si a murit.Nu e corect ce fac cu oamenii de culoare!
Bianca:doamne, sa fie batuta asa pe strada. Trebuie să se ia masuri cu omul ala(afacerist cică)si chiar nu era sa intervină nimeni, totusi sa vezi un om cu o teava si mai ales că o foloseste ca arma. Imi pare sincer rau de Bianca, a lovit o foarte tare! sad

| Robert150103 a răspuns (pentru anonim_4396):

A doua oara cand vad porcarii si misinformation cu privire la George Floyd pe site-ul acesta. Rasismul este o problema mare aici, iar politistii au prea multe legi care ii apara. George Floyd a murit sufocat de aproape 8 minute, iar unii romani se uita la televizor, fara nici o problema crezand ca este ok. Come on guys, fiti mai buni de atat! #BlackLivesMatter

| Alverto explică (pentru Robert150103):

Frate sunt sigur că e genul de persoană care crede orice de la TV
Da a fost testat pozitiv, dar nu scrie nicăieri că decesul ar fi fost din cauza coronavirus-lui, dar mă refer că acel polițist a făcut acest gest rasist special pentru a îl pune în pericol
Asta nu se face, nu că aș fi eu Nostradamus dar nu va fi bine de loc. Nici cu acel Romeo Rasdan-Cel care a batut-o pe Bianca Adam

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Robert150103):

Da, l-a sufocat, dar avea covid
putea sa traiasca foarte mult timp sufocat daca nu avea covid

| ioan452 a răspuns:

Salut! Din punctul meu de vedere Colo a spus o mare prostie fără sa gândească sau așa gândește el de obicei. Când a spus ca femeile care se îmbracă provocator merita violate și bătute din câte am observat eu părea serios când a zis-o dar nu știu eu exact ce avea el in gând. Asta i-a cam distrus cariera de pe YouTube.Multi ziceau ca pușcărie scrie pe el dar nicidecum nu o sa facă. A spus o mare mizerie și o amenda l-ar m-ai liniști. La partea cu Bianca Adam, nu știu toată povestea ce la făcut pe ăla sa o bată. Mie nu-mi place violenta. Violenta nu este soluția! Mi-as dori sa se oprească violenta din România dar nu cred ca o se se oprească niciodată.Mai ales sa bati o femeie care ii un lucru oribil. In SUA, a fost abuzul politie și rasismul. Rasismul asta nu o sa se oprească niciodată. Discriminarile astea care le fac oamenii Ba ca ăla ii negru, Ba ca ăla ii țigan, Ba ca ăla ii moldovean etc. Urăsc oamenii care discriminează. Eu respect poliția din America pentru ca aia știu sa își facă treaba. Sunt pregătiți la academii, nu ca la noi 6 luni de Câmpina și șpagă. Polițiștii aia nenorociți au reușit sa păteze poliția din SUA.

| Robert150103 a răspuns (pentru anonim_4396):

Un quick google search iti arata ca da, a avut covid, dar nu avea simptome. Nu inteleg cum unii oameni pot justifica rasismul. Virusul nu a contribuit deloc la moartea lui. Nu asculta sursele romanesti. CBS, ABC, Fox News sunt surse de stiri din US. Daca trebuie sa le traduci cu translate, e ok. Nu va luati dupa surse romanesti care isi dau cu parerea...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Robert150103):

Si daca n-a avut simptome ce? putea sa traiasca si 30 de ani fara sa respire

| Robert150103 a răspuns (pentru anonim_4396):

Se vede ca vorbesc cu un rasist care ia aceasta situatie la misto. Good luck in Romania si vezi-ti de tara in care te aflii!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Robert150103):

Tu nu intelegi gravitatea pandemiei

| Adry05 a răspuns:

Scandalu despre colo e abordat și într-o întrebare pe profilul meu

| Adry05 a răspuns (pentru ioan452):

A bătut-o că vai dragă ar fi spart nu știu ce bucată de marmura de pe trotoar cu mașina și ea a avut „tupeul" să-i ceară să se uite pe camere înainte să plătească că nu vrea să plătească aiurea fără să fie vina ei. ăla e efectiv un animal ce n-ar trebui lăsat în libertate.

| AC4S4 a răspuns:

Continutul pe Youtube trebuie controlat. De prea multe ori se promoveaza violenta fizica sau verbala. Scuza este mereu aceeasi: "Videoclipurile mele nu sunt pentru copii". Ca sunt sau nu pentru copii, violenta nu trebuie promovata. Cei care o fac trebuie sa raspunda in fata legii. Este bine ca s-au luat masuri impotriva acestui barbat, Alexandru Balan. Sa vada si altii ca nu poti promova orice prostii pe Youtube.

Prin violenta la tot pasul pe internet, ajungem sa o aplicam in viata reala asa cum se observa in cazul Biancai. Unii oameni simt ca nu pot rezolva probleme fara injuraturi, scuipaturi, imbranceli, ajungand chiar si la batai serioase. Asta au vazut la televizor si asta vad acum pe Youtube.

| Alverto explică (pentru AC4S4):

Dar același lucru și despre cei care îl urăsc pe Colo, a ajuns să primească amenințări cu moartea la fiecare minut, și asta nu arată decât că au aceiași mentalitatate ca și el de altfel
Cam așa sunt obișnuiți românii: dramă, ură și violență este singura soluție, sigur nu există legi

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Slabut trolling faci, chiar o dai in penibil.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Hai mars

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Bwhahahaha...ce domnisoara frustrata esti, cineva tot trebuia sa-ti atraga atentia ca n-ai oprire

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Esti cel mai prost user de pe siteu asta...

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

N-are tot neamu' tau combinat mintea mea, babalaule

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Se vede, ai vreo 30 de ani si iti faci veacu pe aici obosindu-i pe toti cu mania ta de maimuta care se bate cu jandarmii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Te distrezi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

A?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Te-am întrebat dacă te distrezi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Esti cam proasta daca crezi ca e de glumit cu virusul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Care virus? Eu n-am auzit de niciun virus.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Dovada ca esti proasta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Dar de unde ai auzit tu de el?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Te-ai supărat deja? Credeam că duci mai mult de atât.Chiar aşa rău e să fii trollat? laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Semnalizesi prostia, scuze, daca tu crezi ca se poate trolla cu un virus care a omorat 400000 de oameni

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

L-ai văzut tu cu ochii tăi? Acum câteva luni m-ai întrebat dacă l-am văzut eu.Ai apucat să-l vezi de atunci până la urmă?