| Andreeas_Andreeas_1997 a întrebat:

Am trimis un colet cu un iphone 6 căruia nu ii mergea amprenta,am precizat asta,dar n-am precizat ca nu ii funcționa difuzorul,imi uitasem buletinul acasa si cei de la sediu mi-au spus ca poate venii altcineva cu un buletin fizic,zis si făcut,a venit o prietena cu al sau buletin,ea nu locuiește in oraș așa ca trebuie sa ridicam banii direct de la sediu,pe colet scria doar numele ei si seria. daca exista vreo nemulțumire din partea cumpărătorului si se duce la poliție poate face vreun rau? După ca ii ajunge coletul o sa modific anunțul,pun acolo ca era defect si difuzorul, daca scrie clar defectele in anunț mai poate face ceva? Poate sa acționeze într-un fel pana ajung banii la mine?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cumparatorul poate face plangere penala pentru inselaciune, bineinteles daca nu rezolvati amiabil situatia, el restituie telefonul si tu restitui banii.

| Zaygon a răspuns:

Esti un sarlatan. Sper sa iti faca plangere.