| deedlebag001 a întrebat:

Salutare. Daca as pune gameplay-uri pe cont de YouTube, iar acest cont sa fie verificat (Google AdSense si asa mai departe) ar fi vreo problema, gen drepturi de autor sau altele?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca pot fi probleme, daca nu esti autorul jocului sau nu detii dreptul de difuzare.

| RareşTPUro a răspuns:

Pe scurt. Daca incalci drepturile de autor, vei fi penalizat.

| matrix100 a răspuns:

Un raspuns sigur nu pot sa iti dau, dar inclin sa ii dau dreptate lui TrololoLM: daca jocul este cumparat nu ar trebui sa fie nici o problema. Desi daca faci gameplay-uri e destul de greu sa deduci din video ca jocul e cumparat sau nu. Succes

| TrololoLM a răspuns:

Presupun ca daca ai jocul cumparat (steam sau oricare alt shop) nu sunt probleme.