| DaniTDCI a întrebat:

Salutari TPU, am la dispozitie sa predau permisul de conducere in 4 zile pentru conducerea unui moped neinmatriculat pe drumurile publice, nu stiu cat o sa dureze toata nebunia asta, dar sunt curios daca pot prelungi dovada permisului de conducere cumva?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poate dura si 1 an, depinde cat de repede o sa se miste organul de cercetare penal si instanta de judecata.
Poti solicita prelungirea dovezii sau restituirea permisului.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

O sa dureze probabil cateva luni pana se va judeca dosarul tau.