| ponomarenco99 a întrebat:

Scriu aici pentru ca n-am la cine sa ma adresez cu asa intrebare. Acum cateva zile am primit permis de conducere european (primit in Romania). Intrucat sunt originar din Republica Moldova si permisul il voi folosi mai mult acolo, intrebarea este cat timp il pot folosi in Moldova? Spre exemplu cu permisul moldovenesc poti conduce 3 luni in Romania. Asa este si in cazul cu permisul de conducere romanesc in Moldova?

Răspuns Câştigător
| FoxyM a răspuns:

Salutare! Cel mai bine ai întreba la o stație de poliție din Republica Moldova sau la câțiva instructori auto, ca să fi sigur de răspuns și să nu-ți produci probleme.

1 răspuns:
| oidee a răspuns:

Legile difera. Intreaba politia din Rep. Moldova.