| DuhoareRoberto a întrebat:

Bună, vreau sa plec în Regatul Unit și nu reușesc sa dau de o ambasada și nu știu dacă pot trece vama din România în Londra sau Regatul Unit. Sunt din Republica Moldova, dar stau în România de 8 ani și am permis de ședere romanesc și permis de conducere romanesc, dar pașaport Moldovenesc. Oare pot trece cu actele astea?

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu reușesc sa dau de o ambasada. S-a ascuns ambasada de tine?
Faptul că stai în România 8 ani, nu îți acordă nici un avantaj la trecerea graniței în UK. Nici cu aceste acte. Ești cetățean al Republicii Moldova, ai nevoie de viză.

| Dismally a răspuns:

Pai nu conteaza unde locuiesti, conteaza cetatenia pe care o ai si acordurile care exista intre Republica Moldova si UK. Vei avea nevoie de viza oricum.

| DuhoareRoberto explică (pentru Dismally):

Și știi cum as putea sa fac viza?

Răspuns utilizator avertizat
| IarsiIar a răspuns:

Nu reusesti sa dai de o ambasada? Crezi ca sunt mai multe ale UK?
Se afla in Bucuresti pe strada Jules Michelett. Undeva pe langa Piata Romana.