| Pricope_Marius_1997 a întrebat:

Societatea romaneasca adica mai exact Romania evolueaza s-au involueaza din toate punctele de vedere?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde.
Din punct de vedere al infrastucturii informatice spre exemplu, evolueaza.

Din punct de vedere a mentalitatii, vezi referendumul pentru familie, involueaza.

33 răspunsuri:
| Yurisa a răspuns:

Stagneaza

| Octavian199 a răspuns:

Cum sa evoluam la ce lideri avem, Mai ales ca biserica e de partea lor si le aduce voturi multe.

| Octavian199 a răspuns (pentru suntserios):

Ce? Evoluam la inflastructura?

| AlexDarius3 a răspuns:

Ambele big grin poate doar mentalitatea multor copii\tineri\adulti e varza murata(si nu, asta nu inseamna ca eu nu ma incadrez).

| AlexDarius3 a răspuns (pentru Octavian199):

Corectie, *batranii sunt de partea lor pentru ca le maresc pensiile si ii mint mai usor.

| Crackman a răspuns:

O sa murim de foame. Ce mai conteaza restul, cand neamtul iti canta heil hitler in parlament dar americanul te strange de sacul cu oua.

| LasleaIoan1972 a răspuns:

Societatea romaneasca este foarte evoluata doar teoretic,
practic nu suntem lasati sa evoluam pentru ca am strica multe afaceri din exterior,
pentru ca avem un potential foarte mare firmele straine racoleaza tinerii foarte capabili si le ofera conditii super sa lucreze la ei, asa Romania ramane incapabila de a evolua practic
valorile sunt cumparate si Romania inainteaza sau evolueaza in reluare, asta ca sa nu le creem probleme altora care,, ne vor binele''

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Octavian199):

Citeste complet " infrastucturii informatice"

Bula
| Bula a răspuns:

Evoluam in pasi de tango.

Răspuns utilizator avertizat
| Andersen2k18 a răspuns:

Societatea este in regres, nu sunt modele bune. Oamenii sunt manipulati de media in general si asa mai departe. Mentalitatea este zero.

| teo530 a răspuns (pentru Octavian199):

Da evoluăm cu 2 km în 3 ani.

| Octavian199 a răspuns (pentru suntserios):

Pe hartie, dar in realitate?

| Octavian199 a răspuns (pentru AlexDarius3):

Crezi ca tinerii 'spalati pe creier' nu sunt la fel?

| Octavian199 a răspuns (pentru teo530):

Asta da.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru AlexDarius3):

Nu toti baranii sunt de partea lor; mai sunt si visatori ca mine, care au incercat schimbarea in dec. '89. Grav este ca multi tineri au apucaturi identice practicilor securisto-comuniste

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru AlexDarius3):

Nuuuuu, tu ești deștsept, nemanipulat, liber, frumos.
Javrele alea de bătrâni manipulați ne strică țara

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru LasleaIoan1972):

ASTA-I MAREA METEAHNA A EDUCATIEI FAMILIARE: sa-si indrume copii inspre un profit facil, un egoism maximal, un patriotism doar de fatada.

| RoCkKiD a răspuns:

Un nene pe nume Hegel a zis mai demult ca schimbarea nu e niciodata liniara. Nu mergem de la mai rau la mai bine in linie dreapta e mai mult ca un pendul care va aluneca intre extreme de multe ori pana cand isi va gasi echilibrul.

Principiul asta il poti aplica in orice situatie iar noi suntem o democratie mult prea tanara pentru a putea spune ca ne-am gasit echilibrul.

Evolutia unei societati este un lucru lent, iar o schimbare poate avea nevoie si de 50 de ani sa isi faca simtita prezenta.

| asperger3 a răspuns (pentru teo530):

Mai bine zis 0, 00000000001 cm pe zi

| AlexDarius3 a răspuns (pentru anonim_4396):

Totusi, nu fi rautacios cu batranii chair daca ai dreptate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru AlexDarius3):

Eram ironic, ăsta e cel mai retardat slogan usr-ist

| AlexDarius3 a răspuns (pentru Octavian199):

Daca le dai bani ca la meeting-ul ala contra PNL sau ceva de genul dawinking.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru AlexDarius3):

Când s-a facut miting contra PNL?
Contra PDL s-a făcut parcă prin 2010, dar contra PNL?

| AlexDarius3 a răspuns (pentru anonim_4396):

Anul asta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru AlexDarius3):

Contra PNL?rolling on the floor

| AlexDarius3 a răspuns (pentru anonim_4396):

Naiba stie, nu ma intereseaza, dar asa cica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru AlexDarius3):

Lasă alexutzule astea că nu prea știi cu ele

| AlexDarius3 a răspuns (pentru anonim_4396):

Asa ziceam si eu.

| AlexDarius3 a răspuns (pentru anonim_4396):

Oricum intr-a a 9-a doar politica nu imi trebuie.