| Dorotheea21 a întrebat:

Stie cineva ce dovezi au functionat in cazul condamnarii lui Cristian Cioaca, daca trupul Elodiei nu a fost gasit? Din motivarea sentintei nu am reusit sa inteleg.
In curand va incepe procesul lui Gheorghe Dinca si sunt curioasa daca acesta ar putea scapa.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Https://www.antena3.ro/......uratat.pdf

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

De ce crezi ca ar putea sa scape. Exista dovezi clare de adn in cazul lui, plus recunoașterea vinei

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu poate scăpa.

| Dragosdoar a răspuns:

Am niste reminescente; imi pare rau nu mi amintesc clar, eram mic si spun din ce s-a discutat la televizor
Am inteles ca in casa lui cioaca s-a spart in pereti sau podea in baie sau bucatarie, parca, si s ar fi gasit pete de sange in ciment

| Dorotheea21 explică (pentru anonim_4396):

Multumesc. Am ajuns la Analiza ansamblului probator.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Dorotheea21):

Ca fapt divers, daca la dinca cad infractiunile de trafic de persoane, dosarul ar trebui sa cada cu totul

| Dorotheea21 explică (pentru suntserios):

Credeam ca absenta corpului nu poate produce o condamnare pentru omor sau lovituri cauzatoare de moarte, pana am citit ce mi-a dat Never.
Iti multumesc pentru raspuns.

| Dorotheea21 explică (pentru Dragosdoar):

Eu nici la televizor nu m-am uitat, eram prea mica pentru OTV, dar am citit recent despre caz. happy

| Dragosdoar a răspuns:

Cioaca a fost om destept, politist de meserie si lucrand
in criminalistica a reusit perfect sa si ascunda faptele si pasii uciderii, astfel s-a prelungit o ancheta de se plictisise opinia publica.In niciun caz cioaca nu a capatat reputatia de monstru pe care o are mr Dinca, a ascuns crima cu cap si si-a servit portia de libertate pana la condamnare. Dinca a recunoscut tot inca de la bun inceput. Toate oalele i s au spart in cap in acelasi timp, pe cand lui cioaca politaiu rand pe rand, cu toate ca se vedea pe fata lui ca era un psihopat nenorocit, atipic care se amuza pe seama cazului in fata presei, dovada zambetului dispretuitor.
Nici nu incape intrebarea aici dc scapa o secunda caracalistu

Răspuns utilizator avertizat