| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre Cristian Cioaca? Desi eu am remarcat veselia lui iesita din comun, inca de la inceput, care ar fi totusi explicatia detasarii si starii lui euforice, de fiecare data cind vine vorba de fosta sotie? De ce ride cu atita pofta cind ii pun ziaristii intrebari legate de Elodia si eventualitatea gasirii corpului ei? Este asta o dovada ca este un criminal, caruia nu-i pasa efectiv de crima pe care a comis-o? Nu are nici o remuscare si le ride tuturor in nas, pentru ca a stiut cum sa-si stearga toate urmele si procurorii nu-l vor putea acuza niciodata ofcial? Sau a trecut deja prea mult timp de la disparitia Elodiei si durerea disparitiei ei s-a estompat, iar acum trateaza intrebarile insistente si insinuante ale procurorilor si ziaristilor cu mai mult umor?

13 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Sigur esti tu BRO, ala pe care il cunosteam? Chiar te preocupa cazul Elodia?
Sincer, din rasul lui nu deduc nimic. Eu insumi am o tendinta asemanatoare si anume de a zambi si cand e de bine si cand e de rau, motiv pentru care am avut destul de mult de suferit in viata, oamenii interpretand gresit adeasea acest zambet.
Sincer cred ca nu are de ce sa regrete disparitia sotiei, relatiile dintre ei fiind de mult racite. Poate doar datorita publicitatii si necazurilor pe care disparitia ei le-a atras asupra sa (procese, probleme la serviciu, transformarea unor probleme private in probleme de interes public samd).
Nu cred insa ca atitudinea sa este aceea de a le rade in nas tuturor, daca el este criminalul mai degraba rasul este o metoda de disimulare, de ascundere a oricarei reactii normale, umane.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Aoleu! Nu-mi spune ca inca se mai dezbate le OTV cazul Elodiei! La al catelea episod a ajuns? Bate "Tanar si nelinistit"?

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este un om plin de el și sigur pe tot ceea ce face, este un libidinos.
Pa, pa.

| Hombre a răspuns:

Veselie falsa, prin permanenta zambetului vrea sa afiseze nevinovatia dar asta nu inseamna ca pacaleste anghetatorii. Miza lui cea mare este aceia ca nu se gaseste cadavru, insa daca craniul gasit este al Elodiei date problemei se schimba si acel zimbet va dispare pentru ca testul cu poligraful nu la trecut si sunt suficiente probe pentru al pune sub acuzare.

| mgtow a răspuns:

Sa stii ca pe mine ma amuza cioaca chiar l-as invita la un pahar de tarie laughing rade in orice moment poate are simtul umorului si nu a stiut ce e sa fii la suferinta cu adevarat.

Abh
| Abh a răspuns:

Cred ca nu e in toate mintile, un om normal ar fi la pamant dupa atatea interogatorii si acuzatii.

| YourDailyApple a răspuns:

Cred ca orice barbat e fericit cand stie ca scapa de cicalelile nevestei, se intelege de la sine happy.

| cretzufinish a răspuns:

Asta face inca de la inceput deci nu cred ca timpul a vindecat durerea inexistenta vreodata. Tind sa cred ca e mai plauzibila prima varianta, dar in lipsa cadavrului nu poate fi acuzat de nimic.

| clauss a răspuns:

E crima perfecta pentru Romania, daca era in anglia sau america il descoperea criminalistii, dar aici se pare ca e mai destept decat toti procurorii si criminalistii, iar cu acel ras satanic e ca el ascunde ceva si vrea sa para sigur pe el, din pacate ii iese. eu unul mai cred ceva, a planuit o de mult si a stiut din inainte ce trebuie sa faca

| madia a răspuns:

Cioaca a comis crima perfecta, daca pot spune asa. Pana nu se gaseste trupul Elodiei, el sta bine mersi, desi s-au gasit pete de sange in casa si alte probe.
Este un om perfid, arogant, care stie sa-si mascheze bine emotiile sub zambetul lui fals. Nu va ceda niciodata, nu cred ca are remuscari pentru ca e crazy.

| Betty a răspuns:

Sunt mai multe variante...
1. el a ucis-o si a stiut exact cum sa nu lase urme doar e politist...asa ca nu are de ce sa se streseza daca stie sigur ca nu exista probe
2. nu are nicio legatura cu moartea sotiei sale si, evident, nu se streseaza
3. ea nu e moarta, au insccenat asta pentru asigurare (desi nu prea cred)
4. inca o varianta ar mai fi accea ca el rade pe sistem nervos, fiecare om e diferit, unii atunci cand sunt stresati mananca sau plang altii urla altii isi rod unghiile si altii rad, e si cazul meu, eu atunci cand sunt stresata incep sa radlaughing

acum, numai dumnezeu stie ce s-a intamplat exact...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

se stie ca lucrarea lui de diploma a fost crima perfecta, eu zic mai mult ca sigur ca Elodia traieste, sunt atitea mame care si-au parasit copii plecind dupa masculi mai dotati, asta era un viciu si al Elodiei. S-au facut niste tranzactii imobiliare la care e a asistat ca avocat si a fost mandatata de cumparatori pentru a incheia tranzactia asa ca doamna Elodia si-a anuntat armasarul de care lucra la unul dintre serviciile secrete romanesti si la pus intema despre marea lovitura pe care urmeaza sa o dea, daca nu chiar cei trei au pus la cale asta adica cioaca elodia si ofiterul respectiv, asa ca cioaca traieste pe picior mare cu bani primiti din partea elodie prin intermediul avocatei sale, risul acela este un tic

| nekane a răspuns:

Isi joaca ultima carte, afiseaza indiferenta privind ancheta tocmai pentru a semana nedumerire si ceata.In cazul in care se va gasi cadavrul Elodiei, eu cred ca se va sinucide ori va continua cu acest comportament lipsit de logica. Oricum ar fi si orice s-ar intampla, un lucru e clar:Cioaca nu e in toate mintile! Inca de la inceput a dovedit asta in nenumarate randuri.
@bro...salutari si pupici!