| AdmC a întrebat:

Stie cineva unde as putea adresa o intrebare legat de ordonanta de urgenta?(Daca pot merge din "x" in "y" loc din motivul "z") Sa o pot adresa direct organelor responsabile. Un link de la guvern sau cine se ocupa cu asta?

9 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Exista deja o serie de explicatii la asemenea intrebari, poti vedea si aici:
http://www.ziare.com/......ia-1604578

| danbnz a răspuns:

Poti incerca aici:
Tel Verde: 0800 800 358
https://www.mai.gov.ro/......ora-11-00/

suntserios
| suntserios a răspuns:

Motivele sunt extrem de clare, daca motivul ta nu se afla acolo inseamna ca nu e o urgenta

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Stai mă nene acasă nu ai unde sa te duci, nu vrei sa scăpăm odata de interdictie? Sau va tot maninca in cr sa plecati, daca trebuyie sa stai in casă acolo stai si gata.Sau sa i ti dea 70.000 amendă sa te potolesti.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Politia din localitate îți poate da informații. Nu guvernul. Daca da, atunci îți spune si care motiv să-l bifezi din Declarație.

Răspuns utilizator avertizat
| Justme32 a răspuns:

Pe pagina de Facebook a Guvernului României sau a MAI