| stelianr a întrebat:

Stiti ce eveniment va fi pe 15 august la Putna?

Răspuns Câştigător
| AndreeaEllie a răspuns:

"Dupã 140 de ani avem nevoie de un nou moment Putna 1871! Evenimentul România Junã se va desfãșura între 12-15 august 2011 și are mai multe componente principale: Forumul România Junã, Pelerinajul la Mãnãstirea Putna, și concursurile cu premii Pitch 4 Romania și Discursul A.D. Xenopol.
Pelerinaj la Mãnãstirea Putna. Toti tinerii români din tarã ºi strãinãtate sunt invitati sã se alãture pe 15 august pelerinajului cãtre Mãnãstirea Putna. La Putna vor fi prezentate concluziile Forumului, se vor depune coroane de flori ºi se vor aniversa aºa cum se cuvine 140 de ani de la Marea Serbare de la Putna și de la Primul Congres Studentesc Român. Evenimentul va include și o masã câmpeneascã organizatã la Mãnãstire, așa cum a fost și în 1871. " daca vrei sa afli mai multe intra pe http://www.observatorul.com/......s_main.asp

1 răspuns:
| georgyana0306 a răspuns:

Slujba religioasa oficiata de sărbătoarea „Adormirea Maicii Domnului"