| anonim_4396 a întrebat:

Trebuie sa duc un membru de familie intr-un oraș vecin ( cu scopul de a emigra ), ce scriu în declarație?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dragule, inca nu s-a declarat COMPLET ca ai nevoie de declaratie.Eu, parintii mei si prietenii mei circulam inca si deocamdata fara declaratie deci nu te ingrijora.

Adica poti fi si in judetul Bacau si sa pleci tocmai in Bucuresti ca nu iti trebuie declaratie. Dara mite intr-un oras vecin care e probabil la SUPER MAXIM(asa imi place mie sa zic ) 50 km distanta.

Drum bun!

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ai nevoie de declaratie doar daca o sa circuli in localitati carantinate sau pe timp de noapte, in rest nu ai nevoie de declaratie.

| Zuzu1991 a răspuns:

Scapam de mama soacra... definitiv big grin

| gabicoo a răspuns (pentru Zuzu1991):

De mama soacră scapi definitiv atunci când "emigrează" la Pacea!
hee hee