| Mariushgv a întrebat:

Un ofiter de politie poate sa raspunda si sa intervina la apeluri de urgenta sau sa investigheze cazuri si sa patruleze?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, normal.

| DarthNiger a răspuns:

Cred ca da, nu inteleg de ce nu ar putea, asta doar daca nu primeste alte ordine de la superiori.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Fiecare ofiter de politie are o functie cu anumite atributii si indatoriri conform fisei postului si pe care este obligat sa le indeplineasca.
Daca are unele sau toate indatoririle aratate de tine atunci nu numai ca poate dar chiar este obligat sa le efectueze.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Un ofiter nu intervine la apeluri de urgenta. Aia o fac agentii. Poate investiga cazuri si nu patruleaza.

| Bizon95 a răspuns:

Cand ajungi ofiter, nu mai iesi pe strada
dar investigatii, DA, este echivalentul detectivilor din alte tari (in rrrrominica, TREBUIE sa fie mai confuz, ca sa nu stie omu' cu cine are de a face)