| RobertVasileAlexandrescu a întrebat:

Unde imi pot scoate si eu cazier pentru examen auto, din cate am auzit pot la orice secție de politie si ce acte imi trebuie?

7 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Ai nevoie de buletin.

| RobertVasileAlexandrescu explică (pentru Andreeush):

Si pot la orice sectie? sau doar la cea care am buletinu?

| Andreeush a răspuns (pentru RobertVasileAlexandrescu):

Din câte știu poți să îl obții de la orice secție de poliție dar ar fi mai simplu dacă mergi la secția de unde ai făcut buletinul.

| AlexElektro1987 a răspuns:

Cazierul il scoti la Inspectoratul de politie judetean din raza județului de care aparții. Daca nu stii unde este, cauti pe internet IPJ + județul din care faci parte si o sa iti arate adresa. Iti trebuie doar buletinul si cand ajungi acolo o sa ti se dea o cerere sa o completezi.

| Elelei a răspuns:

Doar @Andreeush a raspuns corect.
Cu CI te prezinti la orice sectie de politie si ceri cazierul. Dureaza cateva zile. Dar daca iti este usor sa te duci de unde esti (si ai CI), mergi si il primesti a doua zi (uneori in aceeasi zi, dar nu pe loc).

| justme95 a răspuns:

De acolo de unde ai făcut și buletinul.