| mariadiana99 a întrebat:

URGENT! Buna, va rog sa ma ajutați! In momentul actual am 17 ani, iar in Iulie la vara împlinesc 18.As vrea sa îmi fac pașaport in Ianuarie,acum,fiind ca in August plec in Turcia și știu ca am nevoie.Dar problema e ca pașaportul l as face cu buletinul de acum, iar in iulie eu schimb buletinul. Întrebarea mea e dacă mai e valabil pașaportul chiar dacă îmi schimb buletinul intre timp

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, pasaportul va fi valabil, indiferent de faptul ca iti vei schimba cartea de identitate (ca buletin nu se mai face de multa vreme).

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu are nicio legatura cartea de identitate cu pasaportul

| mariadiana99 explică (pentru suntserios):

Mulțumesc mult!

| mariadiana99 explică (pentru Ioandelasal):

Mulțumesc pentru răspuns!