| Pathetique138 a întrebat:

URGENT DAU FUNDA. Pentru a calatori in Republica Moldova e nevoie de pasaport sau se poate intra si pe baza buletinului? Am nevoie de raspunsul cuiva care STIE SIGUR. La prefectura mi s-a zis ca nu-i nevoie de pasaport, pe net la fel am gasit, dar altcineva mi-a zis ca nu se poate fara.

Răspuns Câştigător
| QuelQui a răspuns:

Fii sigur ca la prefectura stiu mai bine decat "altcineva".
In Rep. Moldova se intra si doar pe baza de buletin: https://www.mae.ro/travel-conditions/3739 astia sunt cei mai competenti.