| anonim_4396 a întrebat:

VA ROG, ESTE URGENT, am trimis pe Facebook cuiva un video cu pornografie infantila. Eu am uitat ca este ilegal si ca nu are ce cauta pe net.Mie mi l-a dat cineva pe whatsupp si am uitat ca numai pe wap il pot trimite si eu. Si l-am trimis pe Facebook, si imediat dupa 2-3 secunde dupa ce l-am trimis m-a scos de pe cont, si cand am vrut sa ma loghez la loc, a zis ca acest cont a fost dezactivat. Am citit pe net codul penal care spune ca "distribuirea de material pornografic infantil prin intermediul sistemelor informatice se pedepseste cu 5-7 ani de inchisoare". Acum va intreb, eu am 17 ani si 8 luni, adica nu am 18 ani. O sa apara politia la mine la usa? Numai commuri utile va rog...

Răspuns Câştigător
| relativsausigur a răspuns:

Ca sa ajungi sa ai probleme cu legea, trebuia ca persoana caruia i-ai trimis acel clip, sa iti faca plangere.
Daca nu iti face plangere, tot ce s-a intamplat e anularea contului de catre platforma Facebook, pentru ca persoana caruia i-ai trimis, ti-a raportat contul.

| adriangrowinglife12 a răspuns (pentru relativsausigur):

Deci mi s-a dezactivat contul pentru ca m.a raportat aceea persoana? Nu a vazut Facebook.ul ca gen am trimis ceva suspect si mi.a sters contul? Ca nu cred ca m.a raportat aceea persoana.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

N-avem de unde sti sigur daca o sa apara sau nu, mai ales ca s-a dezactivat contul, cred ca nu o sa patesti nimic.