| bobonel a întrebat:

Va salut! Creditul pentru cumpararea unei locuinte a fost aprobat.Trebuie sa merg cu sotia sa semnam contractele de credit.Promisiunea de cumparare este facuta doar intre mine si cei doi vanzatori.Contractul de credit este facut pe numele meu iar sotia este coplatitor.In cazul in care sotia nu mai doreste sa semneze contractul de credit, eu mai raspund de nerespectarea antecontractului tinand cont ca promisiune de cumparare doar eu am facut-o?

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"eu mai raspund de nerespectarea antecontractului "

da, categoric. Ce clauze ai?

| bobonel explică (pentru sierra1):

Clauzele asa spun.Insa refuzul nu este al meu ci al sotiei.Promisiunea de cumparare este facuta doar intre mine si proprietari fara a fi inclusa sotia mea.

| sierra1 a răspuns (pentru bobonel):

Nu contează ce zice sau face soția, tu ești semnatarul la promisiunea de cumparare. Deci ce faci sau ce nu faci tu, aia genereaza efecte

| bobonel explică (pentru sierra1):

Da-mi te rog un mesaj in privat. Vreau sa te intreb mai multe chestii.

| mgtow a răspuns:

Nu semneaza ea tu belesti cariciul bani nain

| darrio2007 a răspuns:

Veti raspunde amandoi.