| anonim_4396 a întrebat:

Voi credeti ca a facut un bine Marea Britanie ca iese din UE? De ce da/nu?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Parerea mea este ca nu procedeaza bine dar urmeaza sa vedem.
Daca situatia se va imbunatati pentru ei atunci vor fi procedat bine, daca se inrautateste vor fi procedat rau.
Cat priveste celelalte tari UE se poate sa fie mai rau, s-ar putea impiedica, mai mult sau mai putin, libera circulatie a marfurilor si persoanelor.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Probabil o miscare nasoala rau din partea lor.

Turismul va scadea daca vor impune necesitatea pasaportului sa a vizei.
Multe afaceri mici care lucreaza cu est europeni vor da faliment probabil pentru ca vor trebui sa dea salarii mai mari.
Comertul cu restul statelor europene va scadea.
Vor trebuie sa plateasca datoriile pe care le au fata de UE.
Lira deja s-a depreciat enorm

Bine nu le va fi, cel putin nu in primii ani

| Freya1 a răspuns:

Ei spun ca UE le aduce criza, daca mai sunt in UE nu pot controla migranti care le vin in tara, daca ies o sa poata transfera criminali, hoti etc, o sa le mearga mai bine cu comertul, o sa aiba mai multe locuri de munca si mai bine platite, si sa scape de rusi si de statul islamic....Deci pentru ei este destul de benefic daca ne uitam asa in mare peste avantaje...

| suntserios a răspuns (pentru Freya1):

Cum sa le mearga mai bine cu comertul cand va exista o piata cu restrictii si taxe vamale catre restul europei?

locurile de munca care se vor elibera nu vor vi ocupate de englezi

teoristii de prin Uk sunt de mult naturalizati acolo

rusii le aduc bani cu sacul

| suntserios a răspuns (pentru Freya1):

Nu cred ca ai citit cu atentie articolul. tot ce ai scris tu acolo este si combatut cu argumente