| David121ysj a întrebat:

Vreau sa dau la liceul militar dar am o dioptrie la ochiul stang -1, 75 si la dreptul -2, 75 pot intra?

Răspuns Câştigător
| Lukasssz a răspuns:

Da, este posibil să intri la liceul militar cu dioptrii de -1, 75 la ochiul stâng și -2, 75 la ochiul drept. Totuși, este recomandat să consulți cerințele specifice ale liceului militar la care aplici pentru a fi sigur că îndeplinești toate criteriile medicale necesare.

| David121ysj explică (pentru Lukasssz):

Am si astigmatism prin care daca port ochelari isi revine dioptria

1 răspuns: