| mcandr3y a întrebat:

Vreau si eu sa stiu de ce app toata lumea il uraste pe Geoana si zice ca e comunist... nu inteleg?

Răspuns Câştigător
| Munchkin a răspuns:

Pentru că în spatele lui Geoana este Iliescu. Iliescu a fost mereu comunist, el a vrut doar să scape de Ceauşescu, nu să înlăture comunismul, doar că nu a reuşit decât prima parte. Geoana nu este nimic, doar o marionetă şi sforile sunt trase de comunişti, în frunte cu nea' Ilie.

30 răspunsuri:
| tratament a răspuns:

Geoana nu e suportat pentru ca, asa cum a spus Ayrwen, il are in spate pe Iliescu. Si nu numai. E o marioneta. De ce crezi ca a razbit atat de mult in politica? Pentru ca a facut ce i s-a spus, si-a sacrificat dreptul la opinia personala pentru locul in parlament. Pe de alta parte, la alegerile din 2009 eu as fi mers cu Geoana. De ce? Nu pentru ca ar fi fost el presedinte, dupa cum am spus mi se pare un om ieftin. Ci pentru guvernul pe care l-ar fi adus.