| AvalohAlyn a întrebat:

1.Literatura romana sau literatura universala? Ce alegeti?
2.Literatura clasica sau cea contemporana? Pe care o preferati?

Răspuns Câştigător
| biadia a răspuns:

Daca o carte e buna, nici nu mai conteaza daca face parte din literatura romana, universala, clasica sau contemporana.

2 răspunsuri:
| J0B0MAT a răspuns:

1.Literatura Universala
2.Amandoua.

| Cameliapantiru a răspuns:

1. Ambele
2. Literatura clasica in totalitatea ei si o parte de literatura contemporana interesanta, profunda si valoroasa (scriitori ca Umberto Eco, John Fowles, Andre Makine, Elfriede Jelinek, Mircea Cartarescu, Herta Muller, Haruki Murakami, Alice Munro s.a.)