| udntsay a întrebat:

A citit cineva Al doilea război mondial de Antony Beevor? Daca da, stie cineva vreo carte despre PRIMUL razboi mondial scrisa cam in acelasi mod, cu date concrete, fara o poveste prin care sa se descrie indirect război, pentru ca am văzut multe cu pivesti de dragoste etc. As vrea o carte cu date concrete despre primul război mondial. Mersi anticipat

Răspuns Câştigător
| AFR81 a răspuns:

Am citit si eu monumentala opera a lui Beevor. Din pacate, o carte despre Primul Razboi Mondial comparabila nu am gasit. Am citit-o, in schimb, pe aceasta si mi-a placut, mi s-a parut destul de utila si chiar am ramas cu ceva in urma lecturarii.

http://www.elefant.ro/......-9488.html