| anonim_4396 a întrebat:

A citit cineva Urzeala Tronurilor? Ce parere aveti? Am vazut doar un sezon din serial, m-ar interesa strict cartile, nu parerile despre serial.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Mie mi-a placut foarte mult seria Cantec de gheata si foc, dupa parerea mea este una dintre cele mai bune serii fantasy, chiar cea mai buna dintre cele citite de mine. Abia astept sa apara si ultimele romane din serie.

| mastadont a răspuns:

Mie nu prea mea plăcut pentru că este un univers așa de vast încât ai nevoie să o citești de vreo 3 ori ca să o înțelegi. Este ușor să pierzi șirul personajelor și în ce relații se află unul cu altul pentru că sunt extrem de multe și firul narativ sare de la o perspectivă la alta. Pentru cei care preferă genul acesta de cărți, care au zeci de volume, este probabil o mină de aur. Aș recomanda, din aceeași categorie, și roata timpului a lui Robert Jordan, și aceea are deja vreo 15 volume în engleză, în română sunt traduse vreo 8.