| Authentic a întrebat:

Adresati-mi va rog o/niste intrebari ingenioase+raspuns!

Răspuns Câştigător
| LolaLollita a răspuns:

1) Delfinii pot canta melodii cunoscute, cum sunt cele care pot fi auzite la radio sau TV?
Da.

2) Exista lacuri cu mai multe tipuri de apa, de exemplu straturi cu apa dulce, sarata... etc?
Da.

3) Care este cea mai vorbita limba din lume?
Chineza.

4) Persoanele care dau note concurentelor in cadrul concursurilor de frumusete, organizate in intreaga lume, pot fi persoane nevazatoare?
Da.

5) O vaca polueaza mediul inconjurator?
Da.

6) Unde are un paiajen situat aparatul auditiv in corp?
In varful picioarelor.

7) Care este recordul mondial la "stat" pe Internet?
518 ore

8) Care din urmatorele personalitati a fost cel mai mare iubitor al cartilor?
Abdul Kassem Ismael (corect)
Emil Cioran
Thomas Mann
Victor Hugo
William Shakespeare

9) Pasarile beau alcool?
Da.

10) Cat dureaza actul sexual la cimpanzeu?
3 secunde.

11) Un porc poate chiar şi omorî un om fără să-l atace?
Da.

12) Aproximativ pana la ce distanta pot comunica elefantii intre ei?
18 km.

13) Cat reprezinta Soarele din masa intregului sistem solar?
99, 86%.

14) Se poate face dezintoxicare sexuala?
Da.

Nu stiu daca genul asta de intrebari cautaihappy daca nu, explica te rog ce anume cauti big grin

| absurd a răspuns (pentru LolaLollita):

13 imi place sau ma iumithappy

| LolaLollita a răspuns (pentru absurd):

1. Care este cel mai mic om din lume?
Nepalezul Khagendra Thapa Magar, cel care deține până acum recordul pentru cel mai mic om, va fi detronat de către filipinezul Junrey Balawing, care, la vârsta de 18 ani, are doar 58, 4 centimetri.

2. Care este cel mai scump ceas din lume?
Cel mai scump ceas din lume este conceptul Meteoris, lansat de producatorul elvetian Louis Moinet. Ceasul costa 4, 599, 487 de dolari.

3. Care estecel mai galagios animal din lume?
Balena albastră este cel mai gălăgios animal; ea produce sunete de 188dB, care se aud de la 850km.

Iti recomand site-ul http://www.careeste.ro/ pentru mai multe intrebari si raspunsuri de acest gen :)

| Authentic explică (pentru LolaLollita):

Imi trebuie niste intrebari usoare dar in acelasi timp grele! sa fie intelese dar raspuns neasteptat logic!

| Authentic explică (pentru LolaLollita):

Explica-mi te rog raspunsurile! 5, 9, 11 dc? siu ce?

| LolaLollita a răspuns (pentru Authentic):

5) O vaca polueaza mediul inconjurator?
Da. (O vaca elibereaza in atmosfera 182500 litri de metan pe an (una din cauza degradarii stratului de ozon))

9) Pasarile beau alcool?
Da. (Vechea zicala romaneasca "Cine se aseamana, se aduna" este cum nu se poate mai potrivita si in cazul barmanului Pedro Disevo si a animalului sau preferat, bufnita Coco. Cei doi prieteni au devenit un adevarat punct de atractie pentru locuitorii si turistii ce viziteaza orasul Milano, de cand s-a aflat ca, in fiecare seara, cei doi obisnuiesc sa bea impreuna cate-o halba de bere. Chiar daca berea nu este o bautura recomandata inaripatelor, bufnita s-a obisnuit cu asemenea "tratatii", pe care le degusta cu cea mai mare placere, dupa care, rapusa de Bachus, doarme ore in sir. Cu toate acestea, stapanul sau, angajatul barului "Marrocco", este ingrijorat de faptul ca bufnita sa a inceput sa faca o adevarata pasiune pentru bere, si pentru a o impiedica sa se transforme intr-o bufnita alcoolica a hotarat sa-i reduca portia de alcool la un sfert de halba de bere zilnic.)

11) Un porc poate chiar şi omorî un om fără să-l atace?
Da. (Porcinele pot transmite omului numeroase boli parazitare: salmoneloze, leptospiroze, bruceloze si teniaze, cea mai frecventa fiind infectia cu Trichinella spiralis, agentul patogen al trichinelozei.
La om, trichinela se transmite numai prin consumul de carne de porc sau de vanat insuficient fiarta sau fripta.)