| lovelylife a întrebat:

Daca ar fi sa adresati lumii un mesaj, care ar fi acela? Dau funda pentru cel mai inteligent raspuns. poate sa fie in orice limba mesajul\mesajele.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Comunicați și mai ales ascultați! Am observat de-a lungul anilor că oamenii au mare nevoie să fie ascultați. Au o mare nevoie de a simți că cineva îi înțelege, îi ascultă și le este alături. Asta îi face mai puternici, le dă încredere în ei și acel echilibru care să-i mențină acolo unde trebuie. Dacă ne-am asculta mai mult unii pe alții, ne-am înțelege, totul ar fi mai ușor. Era și un citat: lipsa de comunicare ne aduce la stadiul de "om conservă". Pentru că prin comunicarea cu ceilalți, ne ajutăm pe noi înșine. De asta ne și plictisim și unii de alții, apar neînțelegeri, te simți singur. Pentru că nu comunicăm între noi destul.