| Anafjfj a întrebat:

Am de făcut o poveste (dar sa nu fie de copii micii cum ar fi cu zâne)și nu am nicio idee cu ce as putea sa fac. Dacă ați putea sa-mi dați vreo idee de vreo tema de poveste

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Pentru ce și pentru cine ai de făcut povestea, fairy tale? Cine o va citi? Ce ai învățat din povești? Cu ce se ocupă personajele din povești? Fac boroboațe, nu-i așa?

| MValentin a răspuns:

O poveste despre cum ar arăta o viata frumoasa pentru tine.
Poti sa intruchipezi asta intr-un personaj ce are multe eșecuri in viata si nimeni nu crede in el, dar el nepasandu-i de părerile lor tot reușește sa aiba o viata frumosa lângă... cineva drag lui, referindu-ma la o iubita/sotie. Este ceva simplu, dar iti vei da seama mai tarziu la ce te va ajuta o poveste de genul daca o scrii, bafta happy