| CrissRonnye7 a întrebat:

Am luat de la biblioteca Contele de Monte Cristo are 764 de pagini si ultimul capitol este ceva gen "Maiorul Calvacati" este romanul complet sau este doar primul volum?

1 răspuns:
| Emilian86 a răspuns:

Eu l.am citit in doua volume mai mici. Cred totusi ca in cazul tau este scris intr-un singur volum. Sunt carti care prin mai bine la citittori si de aceea multe dintre ele sunt scoase si traduse de diferite edituri. Ma bucur ca inca mai sunt oameni care citesc. Succes