| AnaAna23 a întrebat:

Am media de admitere 9, 03.Eu vreau in Hasdeu pe filo unde media este 8, 97.Insa eu am si examenul de bilingv luat.La Hasdeu are bilingv spaniola unde media este 6, 36. Unde sa merg? Pe filo sau filo-bilingv spaniola?

8 răspunsuri:
| Kiwibibilă a răspuns:

Sincer la ce note mari s-au luat anul asta comparativ cu anul trecut nu cred ca o sa intri la filo simplu. Totusi nu vreau sa te descurajez.

| AnaAna23 explică (pentru Kiwibibilă):

Sunt realista si stiu ca vor creste mediile.Dar chiar nu stiu ce sa fac.

| Neeekoooo a răspuns:

Eu sunt al biling francez, recomand sa mergi pe bilingv, e mult mai bine daca vrei sa mergi mai departe pe limbi straine, chiar daca se intra cu medie mai mica sa nu crezi ca e usor laughing depinde ce profi nimeresti, dar la noi de exemplu se face scoala calumea, dar e media mica pentru ca nu e asa mare concurenta

| AnaAna23 explică (pentru Neeekoooo):

La ce liceu?

| Neeekoooo a răspuns (pentru AnaAna23):

Mihai eminescu, cluj

| Custura_Mihaita_2000 a răspuns:

Daca nu ai facut deloc spaniola...clar pe filo