| ForbiddenLove a întrebat:

Care este media de admitere la pedagocic la profil filo-bilingv? Sa imi spuneti exact va rog multt

Răspuns Câştigător
| Essence a răspuns:

Buna. eu trec a 9a si din fericire am ghidul.
la colegiul national pedagogic 'constantin bratescu' la profilul filologie bilingv limba engleza media este 7. 80
si la stiinte sociale tot bilingv limba engleza ( tot la pedagogic ) media este 7. 21

ti-am dat si stiintele sociale pentru ca se face aceiasi materie pana intr`a 11. dintr-a 11a se schimba ( se adauga optionale, la stiinte sociale o sa faci mai multa istorie ).
Si eu vreau sa merg pe filologie! Iti doresc succes!