| Cocos_Bianca_1995 a întrebat:

As vrea cateva idei.Ce carti sa citesc? ( Actiune )

Răspuns Câştigător
| croissant a răspuns:

Oh, pai incearca niste romane de Agatha Christie, daca vrei carti politiste, sunt foarte tari! Elefantii nu uita niciodata, Martorul mut, Jocuri de oglinzi, Petrecerea de Halloween, Conacul dintre dealuri. Si daca nu vrei sa fie neaparat cu minti criminalistice, bla bla, iti pot recomanda Instrumente Mortale si Dispozitive Infernale de Cassandra Clare. Sunt doua serii geniale, pline de suspans. Iti recomand!

Apoi. ce sa iti mai zic? Oh, era sa uit! Nemuritorul Harry Potter. E ge-ni-al. Actiunea e din ce in ce mai tare de la o carte la alta. Ti-o recomand, in mod claar.
No, sper ca ti-am fost de folos! Lectura placuta!

| Cocos_Bianca_1995 explică (pentru croissant):

Ai si cateva ideei de carti de drama?

| croissant a răspuns (pentru Cocos_Bianca_1995):

Minunatele oase de Alice Sebold
Uite aici si un scurt rezumat: http://shaukisbookcase.wordpress.com/2009/09/26/the-lovely-bones/
S-a facut chiar si un film dupa carte:D. Uite trailer-ul: http://www.youtube.com/watch?v=ikUWKi0W5_g
Sper ca ti-am fost de ajutor!

3 răspunsuri:
| MyMindRules a răspuns:

Portretul lui Dorian Gray de Oscar Wilde.
Te asigur ca o sa-ti placa.
Funda?big grin