| candydream a întrebat:

Buna TPU.As vrea niste titluri de carti pe care sa le citesc, dar sa nu fie romantice daca va rog.As vrea ceva cu mistere, istorice si de actiune. Dau fundita si multe voturi.

Răspuns Câştigător
| Mihay_5100 a răspuns:

Poi depinde cati ani ai si ce autori preferati ai. Ti-as putea recomanda Stephen king-orasul bantuit, shining, misery, Jules Verne( multa lume il da uitarii dar dupa parerea mea a fost si este unul dintre cei mai buni scriitori. Twilight e super, dar cred ca ai auzit deja de ea daca nu ai si citit-o deja si harry potter. Mai sunt Paulo Coelho si John Saul. Le poti gasi pe net gratis, si iti poti alege si genul preferat.Scrii pe google carte, sau intri pe "carti electroni". Sper ca te-am putut ajuta. Eu sunt nou pe acest site. Daca vrei sa-mi dai o fundita. sau un vot...ok.bye bye.

3 răspunsuri:
| Xlove64 a răspuns:

Incearca colectia de carti Goosebumps de R. L Stine.Sunt super :X
http://www.raobooks.com/raobooks_autori_detalii.php?a_id=600&l=1
Funda pls :o3

| JulianaMokebee a răspuns:

Pai incearca cu cavalerii templieri happy te-as sfatui sa incepi de exemplu cu codul lui da vinci...stiu ca pare aiurea, dar e foarte interesant, cu mistere si de toate. Dupa aceea probabil ca vei obsedat/a de chestiile care sunt in carte, si vei vrea sa citest de exemplu cavalerii templieri si din astea♥. Sau. poate iti place fictiunea, poti sa mergi pe cronicile wardstone, sunt iar geniale.Sau House of night [cu vampiri], o gasesti sub numele de casa noptii pe romana.happy Saaaau mai e un saulaughing) Daca iti plac gen cartiile din astea cunoscute bla bla ce le studiezi la scoala intra pe jules verne sau hector malot big grin succes!

| Gya_8215 a răspuns:

Cuptoarele lui Hitler... Cea mai tare carte! Crede`ma nu o sa-ti para rautongue