| RorySan a întrebat:

As vrea sa citesc ceva si nu stiu ce voia ce carti v-au placut?

12 răspunsuri:
| BaiatDeGaşcă a răspuns:

Suge-o Ramona, e foarte tarehappy

| Celmaitareanonim a răspuns:

Seria divergent
narnia
septimus heap (am au it ca is faine chiar daca nu le-am citit inca)
sub aceeasi stea
cautand-o pe alaska
darul lui jonas
si daca as mai trai odata (e superba cartea)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai, colectia "Jurnalele vampirilor"
Colectia " Viata lângă un vampir" începe cu "Morti pana la apus. - Charlaine Harris
Ultima noapte de dragoste I noapte de razboi- Camil Petrescu- Danton, Jocul Ielelor, Suflete tari
Anotimpuri- Radu Tudoran
Chaterine de Medicis- Honore de Balzac.
Cartea nuntii- G. Calinescu
Lorelei- Ionel Teodoreanu
Mihail Drumes- Invitatie la vals si Scrisoare de dragoste.
G. Calinescu- Enigma Otiliei.
Crima si pedeapsa - Dostoievski
Fluturi - Irina Binder (2 vol)
Octav Dessila- Iubim

| AnaMariaJRock a răspuns:

Aurul Spartanilor de Clive Cussler:
https://archive.org/......nilor_10__

Imperiul Pierdut de Clive Cussler:
https://archive.org/......t_1_0_10__

Cedrii Sunatori ai Rusiei de Vladimir Megre:
http://www.slideshare.net/......-vol1-v099

Mostenirea Stonehenge de Sam Christer:
http://ro.scribd.com/......Stonehenge

Codul lui Da Vinci de Dan Brown:
https://gawrylyta.files.wordpress.com/......0vinci.pdf

Am in incercat sa-ti dau toate cartile in pdf :) toate sunt interesante, acum depinde de tine daca vrei sa le citesti.

| FrateleAndrei a răspuns:

Seria de cărți Percy Jackson şi Olimpienii.Conține 5 volume: Hoțul fulgerului Marea monştrilor Blestemul titanului Batalia din labirint si Ultimul olimpian.Le gasesti pe Emag la 30 de lei.Sunt toate in afara de Ultimul Olimpian.Acela inca nu a aparut sad dar cand apare îl iau.Si le voi avea pe toate.

| Cameliapantiru a răspuns:

Nu stiu ce ai citit pana acum, dar daca vrei intr-adevar romane interesante, citeste cele clasice. "Mizerabilii" de Victor Hugo, "La rascruce de vanturi" -Emily Bronte, "Crima si pedeapsa", "Fratii Karamazov", "Idiotul", "Adolescentul"-Dostoievski, "Anna Karenina", "Invierea", ''Razboi si pace"-Lev Tolstoi, "Portertul lui Dorian Gray"-Oscar Wilde, "Vraciul. Profesorul Wilzcur"-Tadeusz Dolega-Mostowicz sunt must-read-uri. Daca te intereseaza romanele politiste, citeste-le pe cele semnate de Agatha Christie si seria Sherlock-Holmes a lui Arthur Conan-Doyle, daca vrei romane de aventuri, operele lui Karl May, James Clavell sau James Fenimore Cooper sunt ideale, pentru romane de capa si spada Dumas-tatal ramane un clasic, iar daca vrei romane de dragoste, "Pasarea spin"-Coleene McCullogh, "Dragoste in vremea holerei"-G.G. Marquez, "Love Story"-Erich Segal, "Pe aripile vantului''-Margaret Mitchell si romanele lui Jane Austen sunt adevarate capodopere ale genului. Lectura placuta!

| dhjd a răspuns:

Serii:pisicile razboinice, supravietuitorii-erin hunter
percy jackson
hunger games
seria divergent
cronicile lumii pamantene
carti:cautand-o pe alaska
sub aceeasi stea
de 19 katherine
heidi
jake djones
cartea pierduta a vrajitoarelor
night school
scoala noptii
ingerul noptii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai putea să te axezi pe cărţile lui Stephen King c:

| MatildaPetrini a răspuns:

1. "An American Tragedy" de Theodore Dreiser e MI-NU-NA-TA! Am teminat-o acum o luna si tot cu gandul la ea.

2. "Fight Club" de Chuck Palahniuk e ceva deosebit, straniu, dar interesant. O carte ce invata ca nu trebui sa fim atat de materialisti.

Lectura placuta ^_^.

| WildLatte a răspuns:

Te astept - Jennifer L. Armentrout
Chimie perfecta - Simone Elkeles
Vieti la limita - Nora Roberts
Luminile Sudului- Danielle Steel
Vei fi acolo - Guillaume Musso
Fluturi - Irina Binder
E usor sa te iubesc - Tammara Weber
Fericirea mea esti tu - Jamie MCGuire
Intimidarea - Penelope Douglas
Celebritate - Jackie Collins ( daca ai sub 17 ani, nu-ti recomand s-o citesti )

Lectura placuta!

| RaduValentin a răspuns:

Buna yuuki7! Iti recomand doua carti foarte frumoase....Eu le-am citit acum doi a

| RaduValentin a răspuns:

Buna yuuki7! iti recomand doua carti foarte frumoase... Care eu le-am citit acum 2 ani iar de atunci au ramas cele mai frumoase carti pentru mine(si crede-ma am citit destule)
-prima este "Harry Potter" de J. K. ROWLING( ACEASTA CARTE ESTE FORMAta din 8 volume... In aceasta este vorba de o lume paralela cu a noastra, mai exact o lume a vrajitorilor........Mare parte din actiune se petrece intr-o scoala... Dupa cum vezi cred ca ti-ai dat seama ca este o fictiune sf)
- iar a2a carte se numeste "Singur pe lume" de Hector Mallot... In aceasta este vorba de un copil orfan care se lupta cu greutatile vietii pe care le intampina in viata de zi cu zi fiindu-i alaturi un prieten tot orfan...
Aceasta carte te va face sa o citesti cu lacrimi in ochi deoarece este un roman foarte emotionant... Te va ajuta sa gandesti altfel, mult mai bine fata de acum si te va ajuta sa intelegi cum este cu adevarat viata si cat de mult trebuie sa-ti pretuiesti fiecare clipa din ea
Sper ca ti-am fost de ajutor!
:-( (^o^) angel don't tell anyone cool