| tofifizing a întrebat:

Hei, stiti cumva ceva carti gen ciresarii? mi-a placut mult cartea si as vrea sa mai citesc chestii de genul asta. va rog, nu-mi sugerati carti de genul twilight sau mai stiu eu ce.

Răspuns Câştigător
| ghtm a răspuns:

Iti recomand romanul "O Viata" de Guy de Maupassnat. Dintre toate romanele citite, acesta m-a impresionat cel mai mult. http://www.preferatele.com/......224208.php aici poti gasi mai multe detalii despre roman. Lectura placuta!

1 răspuns:
| Euletitia a răspuns:

Buna! Incearca "La Medeleni" de Ionel Teodoreanu, "Elevul Dima dintr-a saptea" de Mihail Drumes, "Romanul adolescentului miop" de Mircea Eliade sau "David Copperfield" de Charles Dickens. Lectura placuta!