| QueenCoffee a întrebat:

As vrea sa citesc o carte.Ce imi recomandati?

14 răspunsuri:
| faramatania a răspuns:

Cazul Magheru (Mihail Drumes), La nord de noi înșine (Radu Tudoran),Șampanie cu soia (Doina Popescu),Parfumul văduvei negre (Oana Stoica Mujea), Fata din Nazaret (Petru Popescu),Masa umbrelor ( Ionel Teodoreanu),Ursitul (Stefana Velisar Teodoreanu), Dolmen (Nicole Jamet, Marie-Anne Le Pezennec), Femeia sfâșiată (Simone de Beauvoir), Beatles (Lars Saabye Christensen)

| LoveSleep a răspuns:

"Suge-o Ramona".

| Cameliapantiru a răspuns:

"Numele trandafirului''-Umberto Eco
"Maestrul si Margareta''-Mihail Bulgakov
"Portretul lui Dorian Gray''-Oscar Wilde
"Cel mai iubit dintre pamanteni''-Marin Preda
"Mizerabilii''-Victor Hugo
"Rosu si negru''-Stendhal
"O viata''-Guy de Maupassant

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce gen doresti?
Mie imi plac cartile politiste, iti pot recomanda cateva, in caz ca esti interesata de acest gen.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chaterin de Medicis Honore de Balzac
Anotimpuri Radu Tudoran
Fluturi Irina Blinder

| emy a răspuns:

Buna seara, draga! Eu iti recomand romanul "singur pe lume" de hector malot. Este o carte foarte frumoasa si foarte interesanta din care ai ce sa inveti. Sper ca ti-am fost de folos. Te pup si iti doresc o noapte linistita. Pa, pa.

| mihaicelsfant a răspuns:

Baltagu

| Adryan17 a răspuns:

Urasc literatura...adica nu o urasc dar nu-mi place lectura si sa citesc...INSA:
Ingerul noptii - becca fitzpatrick
am citit-o ca un disperat big grin

| YouAreWhatYouRead a răspuns:

Eu îți recomand orice carte scrisă de Mircea Eliade. Mie una îmi place la nebunie cum sunt scrise cărțile lui. (Maitreyi, Domnișoara Christina, Nuntă în cer etc).
Tocmai am terminat de citit "Dama cu camelii" de Alexandre Dumas fiul, carte ce nu am putut să o las din mâini, am intrat foarte repede în pielea personajelor.
O altă carte superbă: "Unde ești?" de Marc Levy.
"O poveste haioasă" de Ned Vizzini - asta e pentru adolescenți.
Acum depinde ce gen de cărți îți plac ție. Lectură plăcută!

| airahaz a răspuns:

Hotul de carti(markus zusak), Umbra vantului(Carlos ruiz zafon)

| buburuza0111 a răspuns:

Amintiri de ion greanga

| Larissa_Oana_2000 a răspuns:

Depinde ce categorie... Dar iti recomand o carte care nu are foarte, foarte multe pagini dar nici foarte putine... Singur pe lume. happy

| Vl_Cosmin_1988 a răspuns:

Pretty little liars, Sub aceeasi stea

| someonetoholdyourhand a răspuns:

Let it snow( Fulgi de iubire)