| RorySan a întrebat:

As vrea sa citesc si eu niste carti cu vampiri
ce stiti cv mai bun?
mersi

3 răspunsuri:
| alex15ccc a răspuns:

Mie cel mai mult mi-au plăcut cărțile din seria „Jurnalele Vampirilor" - sunt 7 volume, în două serii : prima conține patru cărți cam de 300 de pagini, iar a doua, "Întoarcerea", sunt trei volume a căte 600 de pagini. Eu le-am citit pe toate într-o vară, mi-au plăcut enorm. Merită!
Deasemenea și Twilight sunt foarte frumoase.
Asta este părerea mea, sper că te-am ajutat. Lectură plăcură!

| Cameliapantiru a răspuns:

Buna!
O carte clasica cu vampiri, foarte frumoasa, pe care o recomand cu caldura este "Domnisoara Christina", scrisa de Mircea Eliade.
Lectura placuta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cronicile vampirilor de Anne Rice. Primul volum, Interviu cu un vampir, e destul de profund filosofic, dar restul sunt mai amuzante, nu sunt asa serioase.