| Fodor_Iustin_1971 a întrebat:

As vrea sa incep sa citesc "Capitan la cinsprezece ani", m-am uitat peste rezumat si siincer mi se pare destul de plictisitor. De ex am mai citit "Comoara din insula" si mi-a placut foarte mult. Imi plac cartiile de aventura, rezumatul cartii Capitan la cinsprezece nu mi s-a parut sa fie legat de prea multa aventura si actiune.
As vrea si alte recomandari dar si niste sfaturi despre carti!

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ba da, are foarte multa aventura. Cam toate cartile de la Jules Verne sunt de aventura deci daca esti adept al genului poti s-o incerci pe oricare de la el.

| sasha1406 a răspuns:

Sincer, nu stiu ce ti-a placut la „Comoara din insula" am inceput si eu sa citesc cartea si m-am oprit dupa primul capitol... Daca vrei o care interesanta iti recomand „Capul profesorului Dowell". Iti pun si link catre cartea pdf, in caz ca te decizi sa o citesti.
https://bibliotecapemobil.ro/......Dowell.pdf