| alexutza222 a întrebat:

Pt scoala am de citit 2 carti la alegere dintr-o lista, eu m-am hotarat sa citesc:
Jude nestiutul de T. Hardy
Un cuib de nobili de Turgheniev

As vrea sa va intreb despre ce e vb in aceste carti si daca sunt drame/ romane de dragoste/actiune/aventura/etc.Si daca sunt "citibile"(cum imi place mie sa zic-- adica sa se inteleaga continutul usor pentru ca trebuie sa fac si rezumat) si binenteles daca sunt plictisitoare... sa ma pregatesc psihic, mai sunt si alte optiuni dar astea's cele mai scurte. Daca nu v'au placut cartile as prefera sa ma"avertizati" pentru ca mai pot sa citesc "Notre dame de Paris"(v. Hugo) restul cartilor nu le am si oricum sunt suuper lungi.

Va multumesc, ofer fundita celui/celei care imi da mai multe info.

Răspuns Câştigător
| bogdan_3536 a răspuns:

Sunt multe drame si e vorba de uncatelus milog si de o gaina beata

1 răspuns:
Răspuns utilizator avertizat